Ana Sayfa Kültür & Sanat 15 Kasım 2020 313 Görüntüleme

GALERİ MAVIST Sevinç Lüleci, Küratòr Fisun Peynircioğlu’nun Atatürk Haftası etkinliği

29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Istanbul Green Park’ta Keyifli Sahne de mükemmel bir sergi etkinliği gerçekleşti. Galeri Mavist in Sahibi Sevinç Lüleci ve serginin Ķüratörlüğünü yapan Fisun Peynircioğlu mükemmel bir sergi organizasyonuna Ev sahipliği yaptılar.

Sergide eserler Göz kamaştırdı.

Bedri Rahmi Eyüpoğlu’nun Kalamış baskı eseri ,ünlü dekan ve profesör hocaların yanı sıra Balmumu üzerinde Turkiyede tek olan Abdullah Tezemir ve Atatürk resimlerinin dehası olan Rüzgâr Fidan Hocanın 140×80 ebadındaki Atatürk resmî çok büyük dikkat çekti. Ayrıca dünyada tek olan Sultan IV.Murat zamanındaki ünlü hattatlardan Celâleddîn-i Rûmî’nin birebir kayın ağacı üzerine işlenen sanatçı İsmail BOZBEY tarafından yapılan 115×85 e el takımı ve yongaçlar kullanılarak yapılan ahşap oyma tablosu çok büyük ilgi gördü.

Ünlü Profesör ve dekanlardan Prof. Melihat Tüzün, Prof.Zuhal Arda ,Prof.Julianna Illes Majör, Prof.Tolga Akalın, Prof.Ismet Çavuşoğlu, Prof.Arif Ziya Tunç tabloları da sergide yer alıyor.

Listede en önemli üniversitelerin akademisyenleri Ve Genç kuşak ressamlarının temsilcilerinden oluşan farklı anlayışlardan ve kendine özgü tarzlarıyla oluşan sergi 15 Kasım Green Park Keyifli Sahne de sanatseverlerle açık.

İnanılmaz güzel bir organizasyon gerçekleştiren Modelist ve Sanatçı Sevinç Lüleci, Yazar & Ķürator, Kültür ve sanat eğitimeni Fisun Peynircioğlu gecenin sonunda Istanbul Sanat Grubundan Cumhuriyet Bayramının en başarılı ve en iyi sergisi olarak seçildiği için iki sanatçıya başarılarından dolayı plaket verilerek geceyi sonlandırdılar. Sergi Atatürk haftası dahil 20 gün boyunca açık kalarak bütün Sanatseverlerin ziyaretini bekliyor.

Ayrıca iki sanatçı yakın zamanda Istanbul Tv camiasında Vizyon Sanat adlı açık oturum tarzında bir sanat programına başlayacaklar.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com