Ana Sayfa Kültür & Sanat, Magazin, Sinema, Yaşam 14 Kasım 2022 234 Görüntüleme

MİLLETVEKİLİ SERKAN BAYRAM’IN HAYATI SİNEMALARDA…

MİLLETVEKİLİ SERKAN BAYRAM’IN HAYATI SİNEMALARDA

3 Aralık Dünya Engelliler günü film büyük bir gala daveti ile Atatürk Kültür Merkezinde /AKM) de siyaset, iş dünyası, sanat ve cemiyet hayatının birbirinden ünlü simaları bu galada yerini alacak.

 

eski Erzincan, şimdiki AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. Küçük yaşlarda yaşadığı bir yangın sonrasında vücudunda bazı engeller bulunan Av. Serkan Bayram’ın hayatı, ‘’Buğday Tanesi’’ filmi ile anlatılacak.

Eski Erzincan, şimdiki AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram’ın hayatı beyaz perdeye aktarılıyor. Küçük yaşlarda yaşadığı bir yangın sonrasında vücudunda bazı engeller bulunan Av. Serkan Bayram’ın hayatı, ‘’Buğday Tanesi’’ filmi ile anlatılacak. Av. Serkan Bayram’ın hayatını konu alan filmde başrolü ünlü sanatçı Kutsi oynuyor. Hikâye ise şöyle;

Aile İstanbul’da çalışıp yazları memlekete gidip tarlada bahçede çalışan Erzincanlı bir aile. Annesi tarlada çalışırken, 1 yaşındaki çocuğu gölgede kalması için ağacın altına bırakıyor. O sırada tarla yanıyor. Beşiğin içindeki 1 yaşındaki bebek de tarlayla birlikte yanıyor. Ateşte kavrulan buğday taneleri gibi. Eşeğin sırtında Refahiye’de devlet hastanesine yetiştiriyorlar. Tam 40 gün yoğun bakımda kalıyor. 41’inci gün ise yaşıyor. Ama engelli kalıyor. Aile İstanbul’a dönüyor. Serkan Bayram akranlarıyla birlikte okula gidiyor. Sonunda hukuk fakültesini bitiriyor. Hedefi hâkim olmak. Sınava giriyor, kazanıyor ama mülakatta vücut bozukluğuyla ilgili maddeye takıldığı için eleniyor.

ENGELLİ, HÂKİM VE SAVCI OLAMIYOR

Serkan Bayram’ın ikinci hikâyesi orada başlıyor. Akranları hâkim-savcı olurken o olamıyor. Her karşılaştığı kişinin “Neden engelli kaldın?” sorularından bunalıyor. Bir ara insanların içine çıkmamayı düşünüyor. Sorulardan öyle bunalıyor ki “Sorma” diye bir kâğıt yazıp önüne asmayı bile düşünüyor. Bir ara yurtdışına giderim, yabancı dilim yok nasıl olsa onlar sorsa da ben anlamam diye hesap ediyor. Çocukluğunda çektirdiği fotoğraflarda ise kimseler görmesin

 

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com