Ana Sayfa Yaşam 29 Mart 2022 128 Görüntüleme

Liseliler ‘Sağlık Elçisi’ olmak için yarışacak

İstinye Üniversitesi (İSÜ) ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerde doğru sağlık bilinci oluşturulması ve akran dayanışması yoluyla kronik hastalığa sahip öğrencilerin hayatlarının kolaylaştırılması amacıyla ‘Sağlık Elçileri Eğitim Programını’ başlattı. Programa başvuran lise 10 ve 11’inci sınıf öğrencileri ile öğretmenlerinden oluşan ekipler, önce İSÜ akademisyenlerinden sağlık ve tasarım konusunda eğitimler alacaklar ardından kendi projelerini tasarlayacak ve hazırladıkları projeleri sunacaklar. Birinci olan ekip bluetooth kulaklık, ikinci ve üçüncü olan ekip ise 500TL'lik hediye çeki kazanacak.

 

İstinye Üniversitesi (İSÜ) ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerde doğru sağlık bilincinin oluşturulması, sağlıklı toplum, sağlıklı gençlik ve akran dayanışması yoluyla kronik hastalığa sahip öğrencilerin hayatlarının kolaylaştırılması amacıyla ‘Sağlık Elçileri Eğitim Programını’ başlattı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Öğretmenim Elimi Tut Projesi’ kapsamında hazırlanan ‘Sağlık Elçileri Eğitim Programı’na lise 10 ve 11’inci sınıf öğrencileri ile öğretmenlerinden oluşan ekipler başvurabilecek. 

 

Önce eğitimlere katılacaklar

Programa başvuranlar önce İstinye Üniversitesi akademisyenlerinin vereceği asenkron eğitim videolarını izleyecekler, ardından Zoom platformu üzerinden yapılacak canlı derslere katılacaklar. Dr. Öğr. Üyesi Nezih Varol’ın ‘Sağlığın Güçlendirilmesi ve Korunması’, Dr. Öğr. Üyesi Ali Sağlık’ın ‘İlkyardım Eğitimi’ ve Dr. Öğr. Üyesi Pervin Tunç’un ‘Kronik Hastalıklar’ konulu eğitim videoları Öğretmenim Elimi Tut Youtube kanalına yüklenecek. 19 Nisan Salı günü ise 10.00-14.30 saatleri arasında Zoom üzerinden canlı dersler düzenlenecek. Bu derslerde Dr. Öğr. Üyesi Bilgen Sütçüoğlu ‘Sosyal Sorumluluk ve Değeler Eğitimi’, Dr. Öğr. Üyesi Pınar Efe ‘Dijital Oyun’, Prof. Dr. Hatice Öz Pektaş ‘Afiş Tasarımı’, Dr. Öğr. Üyesi Yalçın Kırdar ‘Kampanya Oluşturma ve Sürdürülebilirlik’ ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim Şubesi’nden Melek Okur ‘Proje Yazma ve Yürütme’ konusunda eğitim verecek.

 

Kendi projelerini geliştirecekler

Aldıkları eğitimlerin ardından ekipler, ‘Oyun Tasarımı’, ‘Afiş Tasarımı’ ve ‘Sosyal Sorumluluk’ alanlarından birisi için bir proje geliştirecek, ardından online formu doldurarak başvuracaklar. Ekipler 17 Mayıs’ta İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsüne gelerek, proje sunumlarını burada yüz yüze olarak gerçekleştirecek. Sunumlarında başarılı olan ekipler 24 Mayıs’ta İSÜ Kongre Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde ilan edilecek. Birinci olan ekibe bluetooth kulaklık, ikinci ve üçüncü olan ekibe ise 500TL'lik hediye çeki verilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com