Ana Sayfa Yaşam 29 Mart 2022 138 Görüntüleme

Kartepe Belediyesi’nde Uzman Psikiyatrist Anlattı

PANDEMİNİN PSİKOLOJİK ETKİLERİNDEN KURTULABİLDİK Mİ?

 

Kartepe Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından belediye personeline “Pandemi Sürecinin Psikolojik Etkileri ve Başa Çıkma Yöntemleri” semineri verildi.  

 

Kartepe Belediyesi çalışan personeline yönelik eğitim seminerlere ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda personellerinin sağlığını da önemseyen İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü, sağlık seminerlerinin ilkini “Pandemi Sürecinin Psikolojik Etkileri ve Başa Çıkma Yöntemleri” eğitimiyle start verdi.

 

YENİ BİR SÜREÇ

Özel MEDAR Hastanesiyle ortaklaşa düzenlenen eğitime konuşmacı olarak Psikiyatri Uzm. Dr. Elçin Atasever konuk oldu. Atasever “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Covid-19 salgın sürecinin; kalabalık ortamlara girmekten kaçınma ile başlayıp yüz yüze iletişimin kesintiye uğraması, stres ve kaygı düzeyindeki şiddetli artış ile yeni bir hayat düzenine geçildi” dedi. 

 

YARININ NE GETİRECEĞİNİ BİLMİYORUZ

“Pandeminin yaratmış olduğu belirsizlik ile rutinlerimizin ve pek çok planımızın da sekteye uğratmıştır diyen Atasever “Belirsizlik ile baş etmek adına yeni kararlar ve düzenlemeler yapılmalıdır. Güven, korku, mutluluk, mutsuzluk gibi zıt kavramlar arasında gidip gelen bir hayat ile mücadele etmek oldukça zordur. Bunlar kaygı yaratır. Şu dönemde yaşanılanların kaygı yaratması beklenen bir durum çünkü yarının ne getireceğini bilmiyoruz” açıklamasında bulundu.

 

STRESTEN UZAK DURMAYA ÇALIŞMALIYIZ

“Bu süreçte psikolojik olarak kaygıdan ve stresten uzak durmaya çalışmak oldukça önemlidir” diyen Atasever “Bu kişilerin izolasyon halindeyken meditasyon yapmaları, yakınları ve sevdikleri kişilerle telefon ve görüntülü konuşmalar gerçekleştirmeleri, hobileri ile vakitlerini geçirmeleri kendilerini daha iyi hissettirecektir” ifadelerini kullandı. Seminer sonrasında Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Filiz ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Sinan Şahin tarafından Uzm. Dr.Elçin Ataseven’e ve MEDAR Hastanesi Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Gülden Demirer, İletişim ve Pazarlama Uzmanı Derya Sağlık’a teşekkür ederek hediye verildi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com