Ana Sayfa Yaşam 29 Mart 2022 110 Görüntüleme

Gölcük’teki Camiler Ramazan Ayına Pırıl Pırıl Giriyor

Gölcük Belediyesi, Ramazan ayında vatandaşların temiz bir ortamda ibadetlerini yerine getirmeleri için ilçe genelindeki camilerde başlattığı temizlik çalışmalarını tamamladı.

 

Gölcük’te bulunan camiler, Ramazan ayına pırıl pırıl girmeye hazırlanıyor. Gölcük Belediyesi; on bir ayın sultanı Ramazan ayında, vatandaşların temiz bir ortamda ibadetlerini yerine getirmeleri için camilerdeki temizlik çalışması başlatmıştı. Çalışma kapsamında ilçe genelindeki 77 caminin halı ve avluları; İdari İşler Amirliği ve Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından, belediyeye ait makine ve ekipmanla yıkanıp temizlendi.

 

BAŞKAN SEZER ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Camilerde devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “On bir ayın sultanı Ramazan ayı öncesinde, ilçemizde bulunan 77 caminin halıları, İdari İşler Amirliğimize bağlı ekiplerimiz tarafından, belediyemize ait makine ve ekipmanla yıkanıp, temizlendi. Çalışmamız; Ayvazpınar Camisi, Köprü Başı Ahmet Bey Camisi, Çiftlik Ulu Camisi alt katının halılarının temizlenmesiyle tamamlanacak. Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz de; tüm okullarımızın bahçelerinin temizliğinin tamamlanması sonrasında, Ramazan ayının başlayacağı cuma günü öncesinde camilerimizin avlularının temizliğini tamamlayacak. Bu çalışmaları gerçekleştiren ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com