Ana Sayfa Yaşam 28 Mart 2022 140 Görüntüleme

Yavuz Dizdar ““5 G ile pandemi pik yapabilir”

SİMGE FISTIKOĞLU, ONKOLOJİ DOKTORU YAVUZ DİZDAR İLE KONUŞTU.

“5 G ile pandemi pik yapabilir”

"En sağlıklı beslenme soğanlı, patatesli anne mutfağı’

“Tıp günlük moda yaklaşımlarından çok etkilenir”

 

Simge Fıstıkoğlu ile “Anlamlı Sorular”a konuk olan Onkoloji Doktoru Yavuz Dizdar, insan vücudunun bazı canlılara göre yediği ottan bile et ya da benzeri proteini, vitamini üretecek özelliği sahip olduğunu söylerken, en sağlıklı beslenmenin anne yemeği olduğu da vurguladı.

 

Yayının ikinci bölümünde ise Yavuz Dizdar;  5G, seyri değişen hastalıklar, pandemi, aşılama süreci, erken kalp ölümleri ve edinilmiş otizm üzerine merak edilenleri anlattı.

 

Sağlıklı beslenme konusunda Simge Fıstıkoğlu’nun soruların yanıtlayan Dizdar, takviyeler yerine kaliteli beslenmeyi önerirken,  annemizin mutfağında büyüdüğümüzü, annelerimizin de annelerinin mutfağında büyüdüğünü söyledi.  Dolayısıyla patatesle, soğanla büyümüş bir topluluğa çiya yedirmeye kalkarsanız, faydasının ötesinde sıkıntı yaratabileceğinin de bir kenara koyulması gerektiğinin altını çizdi.

 

Uzun yaşamdan çok sağlıklı ve anlamlı yaşamanın önemine de değinen Yavuz Dizdar, “benim insanlarda gördüğüm, kendilerini gerçekleştirmek adına bir şey yapmak adına, “mış” gibilerle yaşayarak hayatlarını geçiriyorlar.  Böyle yaşamak 100 sene olsa, 120 sene olsa ne olur. İçini dolduramadığımız yaşam başkalarının yaşamından çalmak” dedi.

 

Yavuz Dizdar’ın Simge Fıstıkoğlu sohbetini, Simge Fıstıkoğlu'nun youtube kanalında izleyebilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com