Ana Sayfa Yaşam 28 Mart 2022 110 Görüntüleme

Narlıdereli Kadınlar Haklarını Öğreniyor

Narlıdere Belediyesi Pakize Ateş Kadın Danışma Merkezi’nin düzenlediği Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı’na (KİHEP) kadınlar büyük ilgi gösteriyor. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Kadınların yerelde örgütlenmeleri ve haklarını öğrenerek güç kazanmalarını amaçlıyoruz. Bu sebeple KİHEP eğitimi almalarını sağlıyoruz” dedi.

 

Sosyal belediyecilik parolasıyla hizmetlerine hız kesmeden devam eden Narlıdere Belediyesi, kadınların haklarını öğrenmesi için ‘Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı’nın (KİHEP) dördüncüsünü düzenliyor. Kadınlara eğitimleri Avukat Ferda Demirbaş verecek. 16 hafta sürmesi planlanan eğitimler ile  ‘Kadının insan hakları ve haklar ile ilgili ulusal yasalar ve evrensel normlar’, ‘Sözlü yasaların insan haklarını nasıl kısıtladığı konusunda bilinçlendirmek’, ‘Günlük yaşamda kadınların yasal haklarının korunmasını ve uygulanmasını destelemek’, ‘Kadınların eşit vatandaşlar olarak haklarından haberdar olmalarını sağlamak’, ‘Kadınların kendilerini yerel ve ulusal düzeyde toplumsal değişim için aktif bireyler olarak görebilmelerini sağlamak’ konuları işlenerek kadınlar bilinçlendirilecek.

 

KADINLAR DAHA ÇOK SÖZ SAHİBİ OLMALI

 

“İlçeyi kadın kenti yapmak için çalışmalara devam ediyoruz” diyen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “Yerelde, kadınların örgütlenmelerini, haklarını öğrenerek güç kazanmalarını istiyoruz. Bu nedenle kadınlarımızın KİHEP eğitimi almasını sağlıyoruz. İnanıyorum ki bu eğitimden sonra kadınlarımız, siyasete daha aktif bir şekilde katılacak, içlerinden muhtar, meclis üyesi, belediye başkanı çıkacak” dedi. Görevdeki 3. Yılı geride bıraktıklarını belirten Başkan Engin, “Narlıdere’deki tüm kadınların yanında olmaya büyük çaba gösteriyoruz. Kadınlarımızın KİHEP’e yoğun ilgi gösterdiklerini biliyorum. Bu da bizleri çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com