Ana Sayfa Kültür & Sanat 28 Mart 2022 119 Görüntüleme

Borusan Sanat’ta Bahar Başladı

Borusan Sanat, yeni sezonun üçüncü dönemine hem fiziki hem de çevrimiçi konserleri ile devam ederken, bahar mevsimini bu hafta hazırladığı keyifli bir program ile karşılıyor! Borusan Müzik Evi’nde 1 Nisan Cuma saat 21.00’de Apostolos Sideris, “Summation” adını taşıyan projesi izleyicisi ile buluşurken, 2 Nisan Cumartesi saat 21.00’de Jonah Parzen-Johnson ve Berke Can Özcan, Borusan Müzik Evi’nde ilk defa bir araya geliyor.

 

Borusan Sanat, üçüncü dönem sezon programını açıkladı!

 

Borusan Sanat sezonun son çeyreğinde pek çok konseri izleyicilerine sunuyor. Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Zorlu Performans Sanatları Merkezi Turkcell Sahnesi’nde Gergely MadarasKerem Hasan ve Sascha Goetzel şefliğindeki üç ayrı konserde, piyano ikilisi Ufuk & Bahar Dördüncü, viyolonsel virtüözü Daniel Müller-Schott, soprano Ekaterina Siurina, mezzosoprano Elena Maximova, tenor Peter Sonn ve bariton Bogdan Baciu’yu ağırlayacak. Borusan Quartet ise Süreyya Operası’nda piyanist Can Çakmur ile buluşacak. Borusan Müzik Evi’nde ise Apostolos Sideris: Summation, Jonah Parzen-Johnson & Berke Can Özcan ve Uluslararası Caz Günü: The Cabin Crew konserleri üçüncü dönem etkinlikleri arasında yer alıyor. 

 

Caz ve Akdeniz müziğini buluşturan proje; Summation, Borusan Müzik Evi’nde!

1 Nisan Cuma günü saat 21.00’de Apostolos Sideris, “Summation” adını taşıyan projesi ile Borusan Müzik Evi’nde izleyicisinin karşısına çıkıyor. New York’ta Lionel Loueke ve Rez Abbasi gibi gitarcılar, saksofoncu Seamus Blake ve piyanist Leo Genovese gibi birçok önemli caz sanatçısı ile birlikte çalışan Sideris, farklı müzik türlerine karşı ilgisiyle bilinen bir besteci ve bas sanatçısı. Ziad Rahbani, Savina Yannatou ve Ara Dinkjian ile aynı sahneyi paylaşan, 2013’te İstanbul’a yerleşerek Mesel adlı grubun kurucularından biri olan Sideris, Anadolu ve Ortadoğu ezgileri üzerine de çalışmalar gerçekleştirdi. 2019’da besteleri ve doğaçlama yaklaşımıyla dünya caz anlayışını sergilemeye odaklanan, caz ve Akdeniz müziğini buluşturan Summation Sideris’in müzik dünyasının bir temsili rolünde. Bestecinin önde gelen caz sanatçılarının yanı sıra Yunanistan, Ortadoğu ve Latin Amerika'dan ünlü müzisyenlerle yaptığı sayısız işbirlikleri aracılığıyla yarattığı çeşitli müzikal yönlerin sentezi olan bu proje, Borusan Müzik Evi’nde ilk kez seyircisi ile buluşuyor.

 

Jonah Parzen-Johnson ve Berke Can Özcan Borusan ilk kez Borusan Müzik Evi’nde!

Borusan Müzik Evi, 2 Nisan Cumartesi günü saat 21.00’de Jonah Parzen-Johnson ve Berke Can Özcan’ı ilk kez bir arada sahnesinde ağırlıyor. En son, geçtiğimiz yılın Kasım ayında Borusan Müzik Evi’nin izleyicileriyle buluşan Berke Can Özcan aylar sonra yeniden, bu sefer Parzen-Johnson ile yarattıkları deneysel müzik oluşumlarıyla izleyicilerine farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Parzen-Johnson müzik yaparken dinleyicilerine farklı dünyaların kapılarını açan, elektronik dokularla, sıcak ve cana yakın melodilerle onları kucaklayan bir sanatçı. Solo performanslarında derin bir samimiyet sunan Parzen-Johnson, kim olduğunu, dünyamızı nasıl gördüğünü ve hep birlikte sarılabileceğimiz geçici “biz” anlarını paylaşmaya çalıştığı için solo performansları son derece samimi. Dört kıtada ve dokuz ülkede sahne alan sanatçı, caz festivallerinden noise kulüplerine, oturma odalarından çağdaş sanat müzelerine kadar her yerde varlığını gösterdi ve şimdi de Borusan Müzik Evi’ne konuk oluyor. Mountains are Mountains adlı albümüyle, dinleyicilerini farklı ses dünyalarına davet ederek onlara pek çok anın sesini sunan Berke Can Özcan, kulağının ulaşabileceği her şeyi denemeye devam eden bir davulcu, besteci, yazar ve yapımcı. Gonglar, vibrafon ve eski anahtarlardan yaptığı enstrümanlar, soda kapakları, bisiklet zilleri, hasır süpürgeler, eski oyuncaklar ve hatta bahçe hortumları… Küçük gibi gözüken bir dünyanın büyük sesleri, Borusan Müzik Evi’nde! 

 

Borusan Sanat’ın tüm konserleri İçişleri Bakanlığı’nın ilgili genelgesi dahilinde maske kullanımı ve ayrıca salonların yarı kapasitesinde sınırlı kalarak mesafeli oturma düzeniyle devam edecek.

 

borusansanat.tv’de “Büyük Umutlar”!

Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv üzerinden yayınladığı konser kayıtlarıyla izleyicilerine buluşmaya devam eden Borusan Sanat, bu hafta da birbirinden değerli sanatçıları ağırlıyor. 3 Nisan Pazar saat 11.30’da BİFO’yu kariyerini Avrupa, Asya, Avustralya ve Amerika’da verdiği konserlerle başarıyla yükseltmeye devam eden Diego Matheuz yönetiyor. BİFO’nun Beethoven'ın 7. Senfoni’sini yorumlayacağı “Büyük Umutlar” başlıklı konser borusansanat.tv’de bir hafta boyunca yayında olacak.

 

Serhan Bali ve Aydın Büke ise saat 11.00’de yayınlanacak konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv’de yer alacak.

 

Brom’un Borusan Müzik Evi’ndeki ilk konseri borusansanat.tv’de!

Borusan Sanat ve KOD Müzik işbirliğiyle müzik hayatımıza yeni bir soluk kazandıran Nova Muzak, bu sezon da Borusan Müzik Evi’nde serüvenine devam ediyor! Nova Muzak serisinin 32. konserinde Borusan Müzik Evi, Brom’u ağırlıyor. 2008’de kurulan ve Dmitry Lapshin, Ivan Bursov, Felix Mikensky, Bogdan Ivlev’den oluşan Brom, Rus avangart caz/doğaçlama müzik sahnesinin yeni kuşak en önemli isimlerinden biri. 

Üçlü olarak müzikal kariyerine başlayan topluluk, kadrosunu genişleterek elektroniklerde ve tuşlu çalgılarda Felix Mikensky’yi Brom’a ekledi. Geçtiğimiz yıl Japon trompet ustası Toshinori Kondo ile kayıtlar yapan Brom, ilk defa Borusan Müzik Evi’nde izleyicisiyle buluştuğu bu konser borusansanat.tv’de yayınlanmaya devam ediyor.

 

Konser öncesinde Back on Stage ekibinin gerçekleştirdiği söyleşiler de borusansanat.tv’de 19.30’dan itibaren yayında olacak.

 

 

APOSTOLOS SIDERIS: SUMMATION 

1 NİSAN 2021 Cuma 21.00

BORUSAN MÜZİK EVİ

 

JONAH PARZEN-JOHNSON & BERKE CAN ÖZCAN

2 NİSAN 2021 Cumartesi 21.00

BORUSAN MÜZİK EVİ

 

 

 

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİMLER:

 

BÜYÜK UMUTLAR

3 NİSAN 2021 Pazar 11.30 

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

11.00 Konser Öncesi Söyleşi: Serhan Bali ve Aydın Büke

BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI

DIEGO MATHEUZ şef

BEETHOVEN 7. Senfoni, La Majör, op.92 

 

NOVA MUZAK #32

BROM

19 Mart 2021 Pazar 20.00

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

19.30 Konser Öncesi Söyleşi: Back On Stage

BORUSAN MÜZİK EVİ

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com