Ana Sayfa Yaşam 28 Mart 2022 116 Görüntüleme

Başkan Aydın; “Soyer Lobisinin Yerini, Seferihisar Lobisi Aldı”

Seferihisar'da gerçekleşen AK Parti Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi'nde birlik ve beraberlik mesajları verildi. AK Parti teşkilatının 2023 hedeflerinin konuşulduğu toplantıda, muhalefet tarafından Seferihisar'a yapılan hizmetlerin engellenmeye çalışıldığı da konuşularak, eleştirildi.

 

AK Parti Seferihisar Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi, Çağan Irmak Kültür Merkezi'nde geniş bir katılım ile gerçekleşti. AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın'ın ev sahipliği yaptığı toplantıya İzmir Milletvekili Cemal Bekle, İl Başkan Yardımcıları Hayrettin Uçak, Nail Kocabaş ve Emrullah Duran, AK Parti Seferihisar Belediye Meclis Üyesi Ümit Cingöz, Seferihisar Koordinatörü Ferhan Eroğlu, Kadın Kolları Başkanı Güler Boler, Gençlik Kolları Başkanı Hakan Özdemir ve MHP Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Şeremet katıldı. Birlik ve beraberlik mesajı verilen toplantıda 2023 hedefleri konuşuldu.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, görevini 3 yıldır sürdürmekten gurur duyduğunu dile getirerek, "Yürütmekte olduğum bu görevde, yol arkadaşlarımla beraber, Sayın Cumhurbaşkanımızın da yol arkadaşı olmaktan dolayı onur duyuyorum" dedi.

 

Konuşmasında bir önceki dönemde Seferihisar Belediye Başkanı olan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanını eleştirerek başlayan Başkan Aydın, "Kendini bir yerlere taşımak için kamu kaynaklarının kullanan, belediyenin arazilerini satıp kendi reklamını yapan Tunç Soyer lobisinin yerini Seferihisar lobisi aldı. Artık Seferihisar'ın, ona hak ettiği hizmetleri kavuşturan, sorunlarını tespit eden ve çözen, proje geliştiren, vatandaşının hakkını savunan bir lobisi var" ifadelerine yer verdi.

 

"FORMÜLÜMÜZ AÇIK"

Son zamanlarda en çok karşılaştığımız soru: "AK Parti'nin başarısının sırrı ne?" Bizim formülümüz açık: “Birlik, beraberlik ve bereket" diyen Başkan Aydın, konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

"AK Parti olarak bizim içimizde şucu, bucu asla yoktur. AK Parti olarak yolu Seferihisar'a hizmet etmekten geçen, dünya görüşü ne olursa olsun herkes ile beraberiz. Yaptığımız her hizmet, Seferihisar'a kazandırdığımız her yatırım, geliştirdiğimiz her proje Seferihisar'ın ve Seferihisarlının bereketidir."

 

"İLÇEMİZ HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALAMIYOR"

Seferihisar'ın İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden hak ettiği hizmeti alamadığını belirten Aydın, "Ancak biz buna müsaade etmeyeceğiz. Bu mücadelemizde yalnız olmadığımızı, tüm siyasi partilerin tabanı hatta mensupları ile aynı fikirde, aynı mücadele içinde olduğumuzu biliyoruz. Hep birlikte kazanacağız. Seferihisar, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden de hak ettiği hizmetlerin payını alacak. Beni çok üzen bir konuya değinmek istiyorum. Son zamanlarda Seferihisar'da kurum ve kişiler üzerinde bir baskı olduğu iddiası var. İddia diyorum, umarım sadece iddiadır. Çünkü bu durum toplum yapımız ve huzurumuz için bir tehdittir. Bildiğiniz gibi Akarca'nın mahalle olması konusunu gündeme getirdik. Belediye Meclisi olarak da bu konuda mutabık kaldık. Belediye Başkanımız 'tabii ki' dedi. Üzerinden 1 ay geçmeden CHP tarafından Akarca'nın mahalle olmaması için bahane üretme çalışmaları başladı. Ama ben ve arkadaşlarım şunu da gözlemledik: Bu bahaneleri gündeme getirirken mutlu değillerdi. Üzerlerinde baskı olduğunu gösteren bir mutsuzlukları var. Şunu açık bir şekilde ifade etmek isterim: Seferihisar’ı, Seferihisarlılar ve Seferihisar'da yaşayanlar yönetir. Başka yerlerden talimatla Seferihisar'ı yönetemezsiniz. Buna hemşerilerimiz ve biz asla müsaade etmeyeceğiz. İlerleyen zamanlarda göreceksiniz, bunu yaptıklarına yapacaklarına bin pişman olacaklar. Seferihisar'da bir hizmet yarışı var. Seferihisar'a hizmeti engellemek üzerine bir siyaset yok. Böyle bir durumu asla kabul etmeyiz" şeklinde konuştu. 

 

"BAŞARI, BİRLİKTEN GELİYOR"

Seferihisar'da geçmişten bu yana yapılan çalışmalarla büyük bir yol kat edildiğini anlatan AK Parti Seferihisar Belediye Meclis Üyesi Ümit Cingöz, "Partinin kuruluş aşamasında hep beraber gönül gönüle el ele başladığımızda çektiğimiz zorlukları hatırlıyorum. Çok ciddi mesafeler kat edildi, çok emek verildi, çok zorluklar yaşandı. Çok engellerle karşılaşıldı. Yılmadık, üstüne koya koya, çalışmalarımızla, geçtiğimiz seçimde yüzde 45 civarı oy aldık. Birlik olunca, beraber olunca başarı geliyor. Bazı klişe sözler vardır ya; ‘Seferihisar'da zor, İzmir'de zor…’ Aslında zor olan bizim beynimizin arkasına yazdığınız zor kelimesidir. İnanırsanız, teşkilatınızda inanmış bir lideriniz varsa, inanmış vekilleriniz varsa ve bu doğrultuda samimi gayret gösterirseniz hiçbir şey zor değildir. Yüzde 45 oy oranını yakalamış bir Seferihisar'da, birlik, beraberlik ve inanmışlık olursa, önümüzdeki seçimde başarının gelmemesi için hiçbir engel yok. Bize ulaşan bütün sorunlara çözüm üretmeye çalışıyoruz. En son yapılan meclis toplantısı Seferihisar'da yollarla ilgili konuyu dile getirdik. Seferihisar'ın yolları ağlıyor. Büyükşehir meclisinde Seferihisar'dan 4 meclis üyesi var. Biri Sayın Belediye Başkanı, biri ben ve CHP'den 2 meclis üyesi arkadaşımız daha. 'Arkadaşlar, hep beraber gidelim, bizim yolumuzu neden yapmıyorsunuz diyelim' diyorum, ama yok… Etrafınıza dikkatli bakın, mutlaka millete gitmek zorundayız. İlçe Başkanımız Ahmet Aydın zaten kendini bu işe vermiş, 24 saat vatandaşın memleketin sorunlarına çözüm bulmaya çalışıyor. Önümüzdeki seçimlerde hep beraber, birlik, beraberlik içerisinde yürüyeceğiz. İnanmış bir liderimiz var mı? Var. İlçe başkanımız işte burada. İnanmış bir teşkilat var mı? Var. İşte teşkilatımız burada.  O zaman sorunun büyük kısmı çözüldü. 'İnanmak, başarmanın yarısıdır' diyorlar ya, değildir! İnanmak başarının tamamıdır. İnanmışsanız, kazanmışsınız. İnanmışsanız, üstünsünüzdür. Biz, önce birbirimize inanacağız. Birbirimize yaren olacağız. İnanıyorum ki; birlikte başaracağız” diye konuştu. 

 

"KARINCA MODELİ İLE KAPI KAPI GEZDİK"

Cingöz'ün ardından AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'yi temsilen konuşan İl Başkan Yardımcısı Nail Kocabaş, parti teşkilatına katılan İzmirlilerin sayısında her yıl artış olduğuna vurgu yaparak, şu ifadelere yer verdi:

 

"Bu sayıyı hep birlikte büyüttük. 2020 yılından beri pandemi şartlarına rağmen üye ziyaretleri yaptık. Vefanın adıdır AK Parti. Tek tek, kapı kapı herkesi, evlerinde ve iş yerlerinde ziyaret ettik. 2022 döneminde 21 Mayıs'tan bu yana sayın il başkanımızın başlattığı 'karınca modeli' çalışmayla, hem vekillerimizle hem ilçe teşkilatlarımızla tam 28 haftadır üye ziyaretlerimizi, STK ziyaretlerimizi, muhtar ziyaretlerimizi, vefa ziyaretlerimizi esnaf ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. 28 haftada 72 bin 447 ziyaret yaptık… 2023'te önce Seferihisar'da ve İzmir'de en yüksek oyla sonra da Türkiye'de bu zamana kadar alınmış en büyük oyla Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar birlikte Cumhurbaşkanı seçtireceğiz."

 

"BİZİM MİLLETE VERDİĞİMİZ SÖZLER VAR"

Son olarak söz alan AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle ise, "Biz büyük bir aileyiz. Günü geldiğinde acımızı bir kenara bırakan, parti teşkilatımızın bize verdiği görevi yerine getirmek için ailemiz ile geçireceğimiz vakitten feragat eden bir teşkilatın mensuplarıyız. Biz her gittiğimiz ilçede şunu görüyoruz; salonlara sığmıyor AK Parti teşkilatları. Cumhur İttifakı olarak durduğumuz yer çok belli. Her zaman milletimizin yanında duruyoruz. Milletimizin derdiyle dertleniyoruz, hiç bir zaman da aklımızın arkasında başka hesaplar olmadı, olmaz da. Bize hesap soracak olan milletimizdir, başkası değil. Şunu herkes çok iyi bilsin; kurulduğu günden bugüne bizim derdimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde milletimize eser ve hizmet bırakmak oldu. İlçe Başkanımız Ahmet Aydın, defalarca Ankara'ya Seferihisar'ın sorunları için geldi,  defalarca bakanlıkların önündeydi. Kendi için mi? Hayır! Seferihisar için. Çünkü yüreğinde o hizmet aşkı var. Bu iş aşk olmadan olmaz. Bizim millete verdiğimiz sözler var, bizim sorumluluklarımız var. 20 yıldır üzerinde hassasça titrediğimiz bir derdimiz var: Türkiye'yi yarınlara taşımak. 2023 hedefini koyduk. 2053 diyoruz, 2071 vizyonumuza gençlerimizle yürüyoruz" dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com