Ana Sayfa Kültür & Sanat 28 Mart 2022 183 Görüntüleme

27 Mart Dünya Tiyatro Günü’ne Renkli Kutlama

Çankaya Belediyesi, Dünya Tiyatro Gününü renkli etkinliklerle kutladı. Ethos Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında düzenlenen etkinlikte, Sakarya Caddesini dolduran vatandaşlar keyifli bir hafta sonu geçirdi. 

 

Pandemi sürecinde sanata ve sanatçıya verdiği destekle ön plana çıkan Çankaya Belediyesi Dünya Tiyatro Gününü renkli gösterilerle kutladı. Sakarya Caddesini dolduran vatandaşlar pantomim gösterisinin yanı sıra koro ve orkestranın seslendirdiği parçalara eşlik etti. 

 

Dünya Tiyatro Günü vesilesiyle Turgay Ön’ün Dünya Tiyatro Günü Ulusal ve Uluslararası Bildirisini okumasıyla başladığı etkinlik, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrasının seslendirdiği parçalarla devam etti. Pantomim sanatçısı Yaşar Nezih Eyüboğlu’nun alanı dolduran vatandaşlarla birlikte sahnelediği gösteri ise büyük alkış aldı. 

 

Çelik çomak gösteri grubundan canlı heykel gösterisine, tahta bacak gösterilerinden sokak sanatçılarının gösterilerine kadar renkli anlara sahne olan etkinlikte, Çankaya Belediyesi Muammer Sun Müzik Atölyesi Anchorus Polifonik Korosu birbirinden güzel parçaları Ankaralılar için seslendirdi. Çankaya Belediyesi HOY-TUR Halk Dansları Topluluğunun gösterisi de coşku yarattı.  

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com