Ana Sayfa Yaşam 9 Haziran 2021 174 Görüntüleme

Erenler Tdp varsa çözüm var

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Genel Merkezi’nde MYK toplantısı öncesi basın açıklamasında bulundu.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Çorum İl Başkanı Engin Erenler, konuya ilişkin açıklama yaptı.
Engin Erenler, Türkiye Değişim Partisi olarak bağımsız Türkiye ilkesinden asla taviz vermeyeceğini söyledi.
TDP varsa çözüm var diyen Erenler,” İktidar yorgun, muhalefet bezgin ve ampul patlamak üzere. Ama artık biz varız, TDP var, çare ve çözüm var. Hepsinden önemlisi, Atamızdan yadigâr dik duruşumuz, onurlu, saygın ve ahlaklı dış politikamız var. Biz TDP olarak, dev kadromuzla doğru bildiğimiz yolda, evrensel hukuk ilkeleri içinde kutsal yürüyüşe devam edeceğiz. TDP, bağımsız Türkiye anlayışından asla taviz vermeyecektir” şeklinde konuştu.

“Her Parti Amerika’ya Karşı Beyanda Bulunmalı”

Erenler, “Türkiye’de muhalefet partileri destekleyeceğiz” ifadelerini kullanan ABD Başkanı Biden’a tepki gösterdi.” ABD Başkanı Biden, bir süre önce ‘Türkiye’de muhalefet partilerini destekleyeceğiz’ ifadelerini kullandı. Bizim dışımızda hiçbir partiden ses çıkmadı. Bu ifadeler, onur kırıcı ve devletlerarası hukukla, ahlaka, adaba uymayan bir konuşmadır. Biz TDP olarak, anında cevap verdik. ‘Kime? Nasıl bir destek verdin? Veya vereceksin? Açıkla dedik fakat bugüne kadar hiçbir parti konuşmadı Atatürk, ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ demişti. Biz de TDP olarak; aynı duygu ve düşünceyle bağımsızlık ve onurumuz adına tüm partilere çağrıda bulunuyoruz. Her parti Amerika’ya karşı beyanda bulunmalı, ‘Sen kime yardım ediyorsun? Nasıl destek olacaksın? Diye sormalı…” diye konuştu.

“Bizim İç İşlerimize Neden Karışıyorsun?”

Amerika, Türkiye’deki bütün partilerin onuruyla mücadele ettiğini, Amerika’nın desteğine muhtaç olmadığını belirten Erenler sözlerine şöyle devam etti,” Amerika, Türkiye’deki bütün partilerin onuruyla mücadele ettiğini, Amerika’nın desteğine muhtaç olmadığını bilmelidir. Ülkemizin demokrasisi şaibe altında kalmaktan kurtulur. Bu davetimiz; bağımsızlığımız için çok önemlidir, bu çağrımıza tüm partilerin açık ve net olarak görüşlerini bildirmeleri kamuoyu açısından önemlidir kimin nerde durduğu bilinmelidir… Amerika’nın yanında mısın? Türkiye demokrasisin yanında mısın? Amerika’ya soruyoruz; “Amerika! Sen neden muhalefet partilerine destek olacaksın? Sebep ne? Beklentin ne? Amerika, bu destek nasıl olacak? Ve hangi parti bunu kabul edecek? Amerika, geçmişte her darbede parmağın olduğunu, sen itiraf ettin bu kadar kargaşaya sebep olman yetmedi mi? Şimdi de partileri mi karıştıracaksın? Rusya son seçimlerinize müdahale etti diye dünyayı ayağa kaldırdın hala ders almadın mı? Bizim iç işlerimize niye karışıyorsun bu hangi devletlerarası hukuka, hangi ahlaka sığar?”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com