Ana Sayfa Yaşam 9 Haziran 2021 191 Görüntüleme

Aklease’den, çevreci projelere odaklanan yeni bir finansman modeli

Aklease, yeni finasman modeli Aklease Ecolease ile yenilenebilir enerjiye yatırım yapan, enerji ve kaynak verimliliği sağlayan yatırımlara vade ve ödeme avantajı sunmaya başlıyor.  

 

 

Aklease, çevresel-sosyal ve yönetişimsel (ESG) risk anlayışı çerçevesinde sürdürülebilir değer yaratmaya yönelik odaklandığı faaliyetler kapsamında yeni bir finansman modelini hayata geçirdi. Aklease Ecolease ile yenilenebilir enerjiye yatırım yapan şirket, enerji ve kaynak verimliliği sağlayan yatırımlara vade ve ödeme avantajı sağlamaya başlayacak.

 

Hali hazırda finansmanı sağlanan bu yatırımları tek bir ürün çatısı altında topladıklarını söyleyen Aklease Genel Müdürü Çetin Düz, Aklease Ecoleasein sektörde yenilenebilir enerji, enerji ve kaynak verimliliğine odaklanmış ilk ürün olduğunun da altını çizdi. 

 

Kurulduğu günden itibaren banka dışı finans sektöründe öncü ve lider konumunu sürdüren Akleasein Türkiyedeki yenilenebilir enerji finansmanı alanında birçok yeniliği hayata geçirdiğini de ifade eden Düz,  konuşmasına şöyle devam etti:  Aklease Ecolease, Akleasein sürdürülebilirlik bakış açısının ürünü olarak doğdu. Hem işine hem geleceğe yatırım yapmak isteyen şirketler için özel bir ürün. Önümüzdeki dönemde bu ürün ile sektördeki tecrübemiz ve geniş fonlama imkanlarımız sayesinde yenilenebilir enerji, enerji ve kaynak verimliliği finansmanında önemli aktörlerden biri olmayı hedefliyoruz ”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com