Ana Sayfa Yaşam 8 Haziran 2021 182 Görüntüleme

CHP’li Keleş’ten, AKP’li Yavuz’a bin yataklı hastane tepkisi

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz yaptığı bir açıklamada muhalefete yönelik sert ifadeler kullandı. Yavuz’a yanıt CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş’ten geldi.
 

AKP’li Yavuz’un ana muhalefet ile ilgili söylediği, “Zaten onların yaptığı en önemli iş, kendilerine ait o değersiz görüntüyü başka yere ait sanmak ve zevzeklik işine soyunmak.” ifadelerine CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş tepki gösterdi.
 

 

“YAVUZ’A YAKIŞIR BİR ÜSLUP”
 

Başkan Keleş, “Ali İhsan Yavuz, hem insani hem de siyasi nezaketten uzak bir şekilde ana muhalefete, tam da kendisine yakışır bir üslup ile cevap vermiş. Anlaşılan Yavuz, bu siyaset dilini ve üslubunu kendisine yakıştırıyor. Oysaki bizim değerlendirmelerimiz son derece samimi ve iyi niyetle bezenmiş durumda.” ifadelerini kullandı.
 

 

“VAADEDİLENİN ÜZERİNE 6 YIL GEÇTİ”
 

CHP’li Keleş sözlerinin devamında, iktidarın 2015 yılından itibaren bin yataklı hastane vaadinde bulunduğunu ancak ortada hiçbir şeyin olmadığının altını çizerek, “Bugün ihaleyi müjde diye veriyorsunuz. Vaadedilenin üzerine 6 yıl geçti. 2015-2021 yılları arasında tam 6 yıl var ve anca ihale aşamasına gelindi. Bizim söylediğimiz de tam olarak budur. Tutamayacağınız sözleri vermeyin, vatandaşa boş vaatlerde bulunmayın. Tıpkı yerli uçağımız göklerde dediğiniz vaadiniz gibi bu hastane de hala ortada yok ve dediğimiz gibi üzerinden tam 6 yıl geçti! Şimdi bu söylediğimiz sözün neresi yanlış?” dedi.
 

 

“SATTIĞINIZ TÜM DEĞERLER KİMDEN KALDI?”
 

İktidar partisi AKP’nin 2020 yılının sonuna kadar 250 yataklı acil ve yoğun bakım hastanesi sözü olduğunu da hatırlatan Başkan Keleş, AKP’li Yavuz’un sarf ettiği, “Muhtemeldir ki, sözüm ona muhalefet, bugüne kadar değer atfedilebilecek bir iş üretemediği için bizim yaptıklarımız üzerinden adeta kendi zihniyetlerinde gördüğü değersiz ve önemsiz görüntüyü resmetmeye çalışıyor.” sözlerine de yanıt verdi. Başkan Keleş, “Yavuz’un bu sözü, nerede yaşadığını bilmez bir tavırdan öte bir durum olmasa gerek. Bu sözler bize yakışmıyor ama Yavuz’a yakışıyor. Muhalefete bir söz söylerken insan iyice düşünür. Özelleştirme adı altında sattığınız tüm değerler kimden kaldı şöyle bir geriye dönüp bakın. O yüzden bu tür nezaketsiz söylemleri bırakın da vadettiğiniz hastane nerede onu konuşun.” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com