Ana Sayfa Yaşam 22 Mart 2021 186 Görüntüleme

LG Su Tasarruflu Ürünleriyle Gelecek İçin Çalışıyor

Son teknolojik ürünleriyle tüketicilerine işlevsellik, konfor ve güven sağlayan LG, daha güzel bir gelecek için su tasarrufuna da önem veriyor. İş yapış şeklinin odağında bulunan çevre bilinci ile hareket eden LG, Ar-Ge yatırımlarını su tasarrufu sağlayan ürünler geliştirme yönünde kullanıyor. 

 

Yaşanan olumsuz çevre koşulları ve iklim değişikliği, beraberinde yağışların da azalmasına, su kaynaklarımızın günden güne tükenmesine neden oluyor. Bir de üzerine hem evlerimizde, hem de sanayide gereksiz su tüketimi eklenince karamsarlığa kapılmamak mümkün olmuyor. Dünyada erişilebilir tatlı su miktarının toplam su varlığının yüzde 1’inden az olduğu biliniyor. Oysa ki, yaşamın temel kaynağı olan su, ekonomik büyüme de dahil, insanı, yaşamı ilgilendiren her alan için olmazsa olmaz… Önümüzdeki yıllarda su kıtlığının artacağı, dünyanın en büyük sorununun su kıtlığı olacağı on yıllardır dillendirilen bir gerçek… Teknoloji lideri LG, sadece tüketicilerine ileri teknolojisi ile konfor sunmakla kalmıyor, aynı zamanda dünyamızın yarınları için de çalışıyor. 

 

LG Electronics (LG), dünyanın içerisinde bulunduğu su sıkıntısına karşı, su kaynaklarını korumaya katkı sağlayacak, daha az tüketen ürünler geliştiriyor. LG’nin yeni nesil teknolojilerle donatılmış ev aletleri, tüketicilerin ev işlerini kolayca, konforlu bir şekilde yapmalarına imkan tanırken, düşük “su ayak izi” bırakmalarını da hedefliyor. Bu ürünlere en güzel örnek olarak LG Beyaz Eşyalar gösteriliyor. Yeni nesil çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve kurutucularında buharın gücünü kullanan LG, hijyen sağlamak için kullandığı saf buhar parçacıklarıyla fazladan su tüketiminin önüne geçmiş oluyor. 

 

Çevreci bakış açısını ürün geliştirme prensibinin olmazsa olmazı haline getiren LG’nin yenilikçi ürünlerinin çoğu, Carbon Trust Ayak İzi Etiketi ve Su Ayak İzi Sertifikası alarak şirketin çevresel etkisi düşük ürünler yaratma konusundaki kararlılığını gösteriyor. LG, geçtiğimiz yıl, 2030 yılın başından itibaren, tüm faaliyetlerinden net sıfır karbon emisyonu elde etmek için “Zero Carbon 2030” projesini başlattığını duyurmuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com