Ana Sayfa Yaşam 18 Mart 2021 162 Görüntüleme

Filiz gıda sektörünün en itibarlısı seçildi

Yarım asra yakın süredir ürünleriyle makarna sektöründe ilkleri gerçekleştiren Filiz, yıl içinde itibarını en çok artıran markaların ödüllendirildiği The One Awards’ta gıda kategorisinde “Yılın En İtibarlısı” seçildi. Türkiye genelinde yapılan ve 53 kategoride en iyilerin belirlendiği araştırma iki aşamada gerçekleşti. 19 farklı başlıkta en iyi skoru alan markalar liderliği göğüsledi. Tamamen Türk çiftçilerinin yetiştirdiği buğdaylarla üretilen özel harman makarnalarıyla sofralarda yeni bir deneyim yaşatan Filiz, "Yılın En İtibarlı Gıda Markası" ödülüne layık görüldü. 

Türk mutfağının sevilen markası Filiz, pazarlama sektörünün en önemli standartlarından biri olan The ONE Awards’ta gıda sektöründe “Yılın En İtibarlısı” ödülüne layık görüldü. Marketing Türkiye ve pazar araştırmaları şirketi Akademetre iş birliğiyle gerçekleştirilen “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırması baz alınarak bu yıl 7’ncisi düzenlenen The One Awards’ta 53 kategoride yılın en itibarlı markaları belirlendi. 12 ilde bin 200 kişiyle görüşülerek gerçekleştirilen araştırma sonucunda bu unvanı almaya kazanan markalar, online olarak gerçekleştirilen törende ödüllendirildi. 

Marka bilinirliği, güven, tavsiye, ticari faaliyetler, sosyal sorumluluk, reklam kampanyaları gibi farklı başlıklarda yapılan değerlendirmeler sonucunda “Yılın En İtibarlısı” olmaya hak kazanan Filiz, 2019 yılında Anadolu'nun dört bir yanında çiftçilerin özenle yetiştirdiği en kaliteli buğdayları yeni özel harmanda buluşturarak baştan aşağı yenilendi. Özel harmanıyla tüketiciden tam not alan Filiz, geçtiğimiz yıl ise makarna sektöründe yeni bir ilki gerçekleştirerek “yüzde 100 Türk buğdayı ile üretim” taahhüdü vermeye başladığını açıkladı.  Sözleşmeli ve sürdürülebilir tarım uygulamalarıyla yeni bir başarı hikayesine imza atan Filiz, bereketli Anadolu ve Trakya topraklarında çiftçilerimizin özenle yetiştirdiği en kaliteli buğdayları özel harmanında buluşturuyor.

Törende teşekkür konuşmasını gerçekleştiren Barilla Gıda Filiz’den Sorumlu Pazarlama Müdürü Gökçe Uysal; “Pandemi sürecinde kendimizi ve sevdiklerimizi biraz daha iyi hissettirebilmek için mutfakta daha çok zaman geçirmeye başladık. Böyle bir dönemde ‘Yılın En İtibarlı Gıda Markası’ ödülüne layık görülmek bizi çok mutlu etti. Filiz olarak, iki sene önce çıktığımız özel buğday harmanı yolculuğumuz ardından son zamanlarda yaşamsal önemini bir kez daha hatırlatan tarımsal üretim ve bu alanın olmazsa olmazı çiftçilerimiz için girişimlerimizi yoğunlaştırdık. Bunların sonucunda yüzde 100 Türk buğdayıyla üretim taahhüdü veren ilk marka olduk. Bu çabaların karşılığını almak bizim için çok sevindirici ve gurur verici” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com