Ana Sayfa Yaşam 10 Mart 2021 165 Görüntüleme

Mavi ilin buluşma noktası Van AVM’de ziyaretçi sayısı 400 bine ulaştı

Düşük riskli (mavi) iller arasında yer alan Van’ın buluşma noktası Van AVM, kısıtlamaların kalkmasıyla birlikte hafta sonları da kapılarını açmaya başladı. Markaların bu süreci en hasarla atlatması için kira desteği sağlayan Van AVM, ziyaretçilerin ve AVM çalışanlarının sağlığı için de tüm önlemleri alıyor.

Van AVM Genel Müdürü Bulut Kılıçaslan, “Salgının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren tüm gelişmeleri yakından takip ederek hem sağlık hem de ekonomik açıdan tedbirlerimizi aldık. Bu süreçte tüm markalarımızın toplam cirosu aylık ortalama 18 milyon TL’ye ulaştı. Ziyaretçi sayımız da yılbaşından itibaren yeniden yükselişe geçerek 400 bine ulaştı. Van AVM olarak hem ziyaretçilerimiz hem de markalarımız için üstümüze düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Covid-19 vakalarının en aza indiği, düşük riskli (mavi) iller arasında yer alan Van’ın buluşma noktası Van AVM, kısıtlamaların kalkmasıyla hafta sonları da ziyaretçi ağırlamaya başladı. Şehrin sosyal yaşamına ve ekonomisine katkıda bulunan Van AVM, salgın sürecini en iyi şekilde yöneterek yoluna sorunsuz devam ediyor.

Hiçbir marka kepenk kapatmadı

Salgının ilk gününden itibaren AVM’de faaliyet gösteren markaların yanında duran Van AVM, yüzde 92 doluluk oranıyla faaliyetlerini sürdürüyor. Hiçbir mağazanın kapanmadığı Van AVM’nin Genel Müdürü Bulut Kılıçaslan, “Markalarımızın bu süreci en az hasarla atlatması için üstümüze düşeni yapıyoruz. Yeme içme sektöründe faaliyet gösteren markalarımıza yüzde 60’ın üzerinde, diğer markalarımıza ise yüzde 50 indirim sağladık. Ek olarak sokağa çıkma yasağı uygulanan cumartesi ve pazar günlerini de kiralardan düştük. Yeme içme sektöründeki kapalı markalarımızdan ise kira almadık. Bu süreçte tüm markalarımızın toplam cirosu aylık 18 milyon TL’ye ulaştı. Kısa süre sonra ziyaretçilerimizi Van’da ilk kez mağaza açacak uluslararası ve ulusal markalarla buluşturacağız. Van AVM olarak sınırlı miktardaki müsait kiralanabilir alanımıza rağmen tarafımıza ulaşan yoğun kiralama talepleriyle bu süreçten eskisinden de güçlü olarak çıkacağımıza inanıyoruz” dedi.

Ziyaretçi sayısı yükseliyor

Kısıtlamaların kalkmasıyla hafta sonları da kapılarını açan Van AVM, aylık 400 bin ziyaretçi ağırlıyor. Pandemi döneminde ziyaretçi sayısında düşüş yaşandığını belirten Bulut Kılıçaslan, vakaların düşmesiyle birlikte ziyaretçi sayımızı yeniden yükselişe geçti. Yılbaşından itibaren ziyaretçi sayımızdaki artış yüzde 12 seviyelerine ulaştı. Ayda yaklaşık 400 bin ziyaretçi ağırlıyoruz. Hafta sonları da açık olmamız nedeniyle ziyaretçi sayımızın daha da artmasını bekliyoruz” diye konuştu. 

45 hijyen noktası

Pandeminin ilk gününden itibaren aldıkları yüksek hijyen önlemleriyle ziyaretçilerine güvenli alışveriş ortamı sunduklarının altını çizen Bulut Kılıçaslan, “Havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinin bakımlarından, dezenfeksiyon işlemlerine, ateş ölçümünden HES kodu kontrolüne kadar tüm süreçleri titizlikle takip ediyor ve uyguluyoruz. Havalandırma sistemimizde dışarıdan aldığımız ve temizlediğimiz havayı kullanıyoruz. İçerideki havayı tekrar sisteme sokmuyoruz. AVM girişlerinde yapılan düzenleme ile girişlerin sosyal mesafe korunarak yapılmasını sağladık, giriş çıkış kapılarını ayırdık. AVM’de bulunan ziyaretçi sayımızı dijital sistemlerle anlık olarak takip ediyor ve içeride yoğunluk oluşmasını engelliyoruz. Ziyaretçilerimiz için ortak dolaşım alanları ve yemek alanlarında masa, oturma grubu ve sandalye sayısını azaltarak kişiler arası gerekli sosyal mesafeleri yarattık. Yemek mağazalarında kasa önlerinde mesafe sağlayıcı düzenlemeler yaptık. Sık ve kolay erişilebilir dezenfektan noktaları oluşturduk. Ortak alanlarda konumlandırılan oturma alanlarını da kaldırdık” açıklamasında bulundu.

Yeni bir uygulama başlattıklarını söyleyen Kılıçaslan, “45 noktada hijyen noktası hayata geçirdik. Ziyaretçilerimiz bu noktalarda AVM’yi puanlayarak hijyen konusunda geri bildirimde bulunabilecek. Van AVM olarak hem ziyaretçilerimizin hem de AVM çalışanlarının sağlığı için üstümüze düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com