Ana Sayfa Kültür & Sanat 2 Aralık 2020 434 Görüntüleme

“US” Aralık Ayında BBC First’te

BBC First, Aralık ayında birbirinden özel 3 yapımı ekranlara taşıyor. Nobel ödüllü İngiliz yazar David Nicholls’un aynı isimli kitabından uyarlanan ‘US’ dizisi Aralık ayında ilk bölümü ile izleyicilerle buluşacak. Bu ay ekranlara gelecek dizilerden bir diğeri ise savaş dizileri kategorisinde, İngiliz ordusunda görevli kadın askerlerin yaşadıklarını konu alan ‘Our Girl’. 1950 ve 60’larda görev yapan bir grup ebe ve hemşirenin yaşadıkları olayları konu alan ‘Call The Midwife’ ın yılbaşı özel bölümünü ile ekranlara taşıyacak olan BBC First, Tivibu 143. ve Digiturk 114. kanallarından izlenebiliyor.

Us (1X6)

Tom Hollander, Saskia Reeves ve Tom Taylor’ın başrollerini paylaştığı, Nobel ödüllü yazar David Nicholls’un aynı isimli kitabından uyarlanan ‘US’ ilk sezonu ile ekranlara geliyor. İlk bölümü 8 Aralık Salı günü saat 21:00’de BBC First’te yayınlanacak olan dizinin konusu şöyle:Douglas Petersen, Connie ve 17 yaşındaki oğulları Albie’nin dışarıdan bakıldığnda az çok mutlu bir hayatları vardır. Fakat Connie, Douglas’a boşanmayı düşündüğünü söyler. Bundan daha kötü bir zamanlama olamaz… Connie, oğlunun sanatsal ilgilerini teşvik etmek ümidiyle Avrupa başkentlerini kapsayan bir aylık tur planlamıştır; ailece dünyanın en büyük sanat eserlerini görme fırsatı bulacakları bu turu iptal etmeye gönlü elvermez. Douglas, dönüm noktası olacak bu gezinin Connie ile evliliklerinde romantizmi yeniden canlandıracağına ve oğlu Albie ile daha güçlü bir bağ kurmasını sağlayacağına inanmaktadır.

Our Girl (4X6)

İngiliz aktris Michelle Keegan’ın, Georgie Lane karakterine hayat verdiği dizi dördüncü sezonun ilk bölümüyle ekranlara geliyor. Eski birliği 2’inci Manga Afganistan’a dönmeye hazırlanırken Georgie, İngiltere’deki eğitimine yoğunlaşabilmek için kendi yerine stajyer paramedik Mimi’yi gönderir. Ancak karmaşık eğitim ve tatbikatların ardından Mimi’nin kendine güveni azalınca, Georgie yeni askerleri desteklemek için Afganistan’a kendisi gitmek zorunda kalır. Çok geçmeden Mimi ve diğerlerinin bir şeyler sakladığı anlaşılır. Saklanan bu sırrın perdesi yeni sezonun ilk bölümünde 2 Aralık Çarşamba günü saat 21:00’de BBC First’te aralanıyor.

Call the Midwife (Özel Bölüm)

Başrollerini Helen George, Miriam Margolyes, Stephen McGann, Jennifer Kirby ve Jenny Agutter’in paylaştığı drama, iki bölümlük Noel özel bölümüyle ekranlara geliyor. Uzak, pastoral İskoç adaları Dış Hebridler’deki halkın hemşire ve ebelere çok ihtiyacı vardır ve Rahibe Mildred oraya gitmesi gerektiğini hisseder. Gribin kırıp geçirmekte olduğu Nonnatus Evi’nin bazı ebeleri hem adanıngüzelhavasındaiyileşmek hem de iyileşirken halka yararlı olmak düşüncesiyle ona katılırlar. Doğum öncesi kliniği kuran ebeler, bir yandan beklenmeyen hava şartları ve zorlu coğrafyayla mücadele ederken, bir yandan da onlara kuşkuyla bakan yerel halkın kalbini kazanmak zorundadır. Call The Midwife yılbaşı özel bölümü 25 Aralık Cuma günü saat 21:00’de BBC First’te seyircisiyle buluşacak.

BEYAZ HABER AJANSI (BHA)

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com