Ana Sayfa Magazin 15 Haziran 2020 1806 Görüntüleme

Sibel Bilgiç: Kadınların rekabeti daha çekişmeli

Sibel Bilgiç Türk pop müziğinin yeni '4 büyüğü' kim? sorusunu yanıtladı.

Geçtiğimiz hafta çıkardığı ve müzik listelerine çıktığı an ilk sıradan giren 90’lar Türkçe popun müzik tarihindeki yeri oldukça büyük olan Sibel Bilgiç katıldığı radyo programında Türk pop müziğinin yeni ‘4 büyüğü’ kim? sorusuna “Pop müzikte yavaş yavaş kabuk değişimi yaşanılıyor.’ dedi.

Sibel Bilgiç, “Özellikle de yeni nesil kadın vokaller, bayrağı çoktan teslim aldı. Yeşilçam’ın ‘4 Yapraklı Yonca’sı belli. Fatma Girik, Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit ve Filiz Akın… ‘4 Yapraklı Yonca’nın Pop müzikteki karşılığı ise hiç kuşkusuz Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nilüfer ve Zerrin Özer bana göre… 2000’li yıllarında ise Demet Akalın, Hande Yener, Gülşen devraldı. Yeni nesil de ise; Simge adını altın harflerle yazdırdı” diye konuştu.
Sibel Bilgiç sözlerine şöyle devam etti: “Tarkan, Mustafa Sandal, Kenan Doğulu, Serdar Ortaç, Murat Boz, Berkay ve Edis ise erkek seslerde ilk akla gelen isimler ve starlar. Kadınlar kategorisi ise daha çekişmeli. Göksel, Sıla, Hadise, İrem Derici, Simge, Aleyna Tilki gibi çok fazla alternatif var.” dedi.

Sibel Bilgiç Pop Müzik bitiyor mu? sorusuna da “Üreten kazanacak. 90 ‘larda Pop, 2000’lerde rock’ın günümüz de ise rap patladı ama baktığınızda halen Pop müzik ve Pop Star devri devam ediyor. Üretim oldukça Pop müzikte pop starlarda yaşar”

 

Kaynak: MAGAZİN BULVARI

 

 

 

Yorumlar

Beyaz Haber Ajansı
Tema Tasarım | Osgaka.com